Moterys IT srityje

Šiandienos pasaulis vis labiau priklauso nuo technologijų, o IT sektorius tampa vienu iš pagrindinių variklių ekonomikoje ir kasdieniniame gyvenime. Prof. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanė, patyrusi šios srities profesionalė, dalijasi įžvalgomis apie moterų vaidmenį IT sektoriuje ir apžvelgia situacijos pokyčius per metus.

Švietimas ir stereotipai yra dvi pagrindinės sferos, kurios, pasak profesorės, lemia moterų dalyvavimą IT srityje. Pastebima, kad nuo 1984 metų moterų skaičius šioje srityje pradėjo mažėti, o to priežastys siejamos su personalinių kompiuterių atsiradimu ir visuomenėje susiformavusiais stereotipais, kurie kompiuterius pradėjo laikyti „vyrišku“ įrankiu. Nors šiandien moterų skaičius IT sektoriuje yra mažesnis nei vyrukų, situacija keičiasi, o IT sritis tampa vis labiau įtrauki.

Prof. Vitkutė-Adžgauskienė pabrėžia, kad švietimas ir tinkamas IT srities pateikimas gali padidinti moterų skaičių šiame lauke. Multimedijos technologijos, pavyzdžiui, traukia beveik lygiai tiek pat moterų, kiek vyrų, dėl jų praktinio pritaikymo ir kūrybiškumo. Universitetų, tokių kaip Carnegie Mellon ir Harvey Mudd, patirtis rodo, kad įvairinant studijų programas ir pabrėžiant informatikos taikymą realiame pasaulyje, įmanoma pritraukti daugiau moterų.

Kalbant apie darbo rinką, profesorė pastebi, kad moterys IT sektoriuje susiduria su panašiomis karjeros galimybėmis ir iššūkiais kaip ir vyrai. Atlyginimai ir pareigų pasiskirstymas dažniausiai yra vienodi, priklausomai nuo atliekamo darbo ir kompetencijų.

Profesorė teigia, kad ateitis IT sektoriuje atrodo viltinga tiek vyrams, tiek moterims. Didėjantis poreikis įvairiems technologiniams sprendimams ir besiplečiančios IT pritaikymo sritys reiškia, kad šioje srityje reikės daugiau įvairių sričių specialistų. Moterims, turinčioms reikiamas žinias ir įgūdžius, atsiveria platūs karjeros horizontai.

Siekiant padidinti moterų skaičių IT sektoriuje, svarbu keisti stereotipus ir pristatyti technologijas kaip įdomią ir kūrybišką veiklą, kurioje sėkmingai gali dalyvauti tiek vyrai, tiek moterys. Mokyklos ir aukštosios mokyklos turi atlikti svarbų vaidmenį, pristatydamos technologijas kaip patrauklią ir prieinamą sritį visiems.

Šaltinis: https://www.aidas.lt/lt/mokslas-ir-it/article/22826-11-13-ar-dauges-moteru-it-srityje

Parašykite komentarą